Felatun


eL falı nasıl bakılır?

Aşağa gitmek

yeni mesaj yollama eL falı nasıl bakılır?

Mesaj tarafından sessiz_fırtına Bir Salı Eyl. 16 2008, 13:14

El falı nasıl bakılır?

Herşeyden önce, el falı bakmak yaratıcı bir faaliyettir. Birinin elini avucunuza aldığınız zaman, önce eline uzun uzun bakmalı, çizgileri parmağınızla elin üzerinde izlemeli, biraz düşünmeli ve şöyle hülyalı gözlerle karşınızdakinin yüzüne bakıp anlatmaya başlamalısınız. Ses tonu da önemli tabii. Sol elden bahsettiğimizi de hatırlatalım.

Bu arada bu sanatın ismi el falı olabilir, ama size burada vereceğimiz bilgiler, başınıza belli bir zamanda belli birşeyin gelip gelmeyeceğini söylemekten çok karakterinizi tanımlayan şeyler. Bu yüzden aslında el okuma demek daha doğru olurdu sanırız.

El falı sadece el çizgileriyle ilgili sanılır, ama elin formu da karşınızdakinin kişiliği hakkında önemli ipuçları veren etkenlerden biri.İnce El:

Görünüşü: Parmaklar uzun ve incedir, el ince ve narin görünür.

Karakter Özellikleri: İnce elli kızlar ve erkekler, aynen elleri gibi ince ve narinlerdir. Duygular ve konuşmalar onlar için çok önemlidir. Genellikle gerçeklerden biraz kopuk ve bulutların üzerinde geziyor olurlar.

Okul ve/veya İş: Çok dikkatlidirler. Gözleri ve kulakları devamlı açıktır. Ama stresli durumlardan hiç hoşlanmaz, strese maruz kaldıklarında gayet çekilmez olabilirler.

Aşk Hayatı: Narin, kırılgan ve süper yumuşaktırlar. Partnerlerine karşı özenli ve dikkatlidirler. Ama bunun karşılığında aynı özeni kendileri için de beklerler. En ufak bir ses yükselmesi ya da hoyratlık, söz konusu ince elli bireyin koşarak uzaklaşmasına sebebiyet verebilir.Güçlü El:

Görünüşü: Güçlü elin, parmakları geniştir. Bu yüzden de genellikle birbirinden biraz ayrık olurlar. Elin parmaksız kısmı güçlü ve geniştir.

Karakter Özellikleri: Güçlü elli kız ve erkekler ayakları yere güçlü basan insanlardır. Kendilerinden emindirler ve kendilerini tanırlar. Egoist değildirler. İyi bir dinleyici ve güvenilir arkadaştırlar. Yardım etmeyi ve dert dinlemeyi severler. Ancak hayal kırıklığına uğradıklarında kırıcı ve hoyrat olabilirler. Affetmeleri de zor olur.

Okul ve/veya İş: Güçlü elli insanlar, karşılarına çıkan meseleleri her yönüyle kavramak isterler. Ellerini gayet akıllıca kullanabilirler. Tabii bu kafalarını kullanamazlar demek olmuyor. Tam tersine aynı zamanda gayet akıllı da olurlar. Plan yapmayı ve sorunları çözmeyi çok severler.

Aşk Hayatı: Flört etmeye bayılırlar ve sık sık ederler. Zaten genelde etkileyici insanlar olurlar. Ama doğru insanı bulduklarını düşündüklerinde, dürüstlük ve sadakate çok önem verirler ve partnerlerini mutlu etmek için ellerinden geleni yaparlar.

Dikdörtgen El:

Görünüşü: Dikdörtgen elin parmaklarının neredeyse hepsi aynı uzunluktadır. Elin parmaksız kısımları da düz ve köşelidir. Bu yüzden el gayet düzgün bir dikdörtgen hissi verir.

Karakter Özellikleri: Dikdörtgen elli kızlar ve erkekler için en önemli şey adalettir. Hayal kırıklığına uğradıklarında, ki bunun için haksızlığa uğramaları yeterlidir, öyle kuvvetle uzaklaşırlar ki, onları bir daha geri getirmek çok zordur. Buna karşılık, eleştiriye çok açıklardır. Tabii yapıcı olması şartıyla.

Okul ve/veya İş: Dikdörtgen elli insanlar çok gerçekçidirler. Sanat ve kültürden hoşlanırlar. Ama bu konularda aktif olmak gibi bir kaygıları da yoktur. Elle tutulur şeyler yapmak isterler ve bunu elleriyle de kafalarıyla da yapabilirler.

Aşk Hayatı: İnanması zor ama, dikdörtgen elliler flört etme konusunda genellikle utangaçtırlar. Ama partnerlerini tanıdıktan sonra kabuklarından çıkar ve kendilerini gösterirler. Hem de bunu güçlü ve kendine güvenli bir biçimde yaparlar.

Sivri El:

Görünüşü: Sivri ellerin parmaksız kısmı normaldir, ancak parmaklar incedirler ve elin tepesine doğru birbirlerine yaklaşarak, ele sivri bir görünüm verirler.

Karakter Özellikleri: Sivri elli kız ve erkekler, yaratıcı ve yerinde duramaz olurlar. Moralleri de genelde yüksek olur. Sıkıntıya ve sıkıcılığa gelemezler. Partilerin muhakkak hakimleri onlardır. Onlar ne hissediyorsa etraflarındaki herkes, şaşılası bir şekilde aynı şekilde hisseder.

Okul ve/veya İş: Önemli olan eğlencedir. Bu yüzden değişik olan işlerden ve okullardan hoşlanırlar. Her an yeni bir tecrübe, yeni bir heyecan peşinde olduklarından, hergün aynı şeylerin yaşandığı düzenli bir okul ya da iş hayatı onlar için işkencedir.
Aşk Hayatı: Macera mı, lütfen hemen! Flörte, değişikliğe, heyecana bayılırlar. Bir eşleri olduğunda, sadakat ile ilgili bir problemleri olmaz. Tabii eğer söz konusu eş, sivri elli bireyimizi her gün yeni heyecanlara ve eğlencelere boğabiliyorsa...

_________________
єѕкι∂єη αℓтιηι çιz∂ιкℓєяιмιη şιм∂ι üѕтüηü çιzιуσяυм
bence artık sende herkes gibisin
avatar
sessiz_fırtına
co+admin
co+admin

Kadın
çin astrolojisi : Maymun
Mesaj Sayısı : 1773
Yaş : 26
Nerden : KIRŞEHİR
tutuğu+takım :
ruh+hali :
Kayıt tarihi : 24/08/08

karakter
seviye:
3/3  (3/3)
güçlülük:
3/3  (3/3)
başarı:
3/3  (3/3)

http://eflatun.yetkin-forum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

yeni mesaj yollama Geri: eL falı nasıl bakılır?

Mesaj tarafından sessiz_fırtına Bir Salı Eyl. 16 2008, 13:14


Hayat Çizgisi:

Öncelikle şu hayat çizgisinin ne kadar yaşayacağınızı gösterdiği söylentisini unutun. Hayat çizgisi, daha çok hayatın nasıl geçeceğini, nerelerde krizlerin olacağını gösterir.

Hayat çizgisi, baş parmak ile işaret parmağı arasında bir yerden başlar ve bileğe doğru döner. Şimdi lütfen önce resim 1'e ve sonra kendi elinize bakın. Hayat çizginiz kırmızı çizgide olduğu gibi dik ve düz mü? O zaman sizin için şu geçerli diyebiliriz: Herşeyi aklınızla çözmeye çalışıyorsunuz. Kendinizi biraz daha rahat bırakın ve duygularınızı dinleyin. Yoksa yaşamınız stres içerisinde geçecek. Hayat çizginiz, mavi çizgi gibi, yuvarlak ve uzun mu? O zaman, güç ve iktidar açısından şanlısınız. Ama nedense duygularınızın çok fazla etkisindesiniz. Biraz da aklınızı kullanmalısınız. Hayatınıza şöyle bir bakın. Pişman olduğunuz çoğu şeyde duygularınızın esiri olduğunuzu göreceksiniz. Yani akıl var, mantık var. Biraz bunlara da rağbet göstermelisiniz.
Çoğu hayat çizgisi bu iki ekstremin arasında gidip gelir. Çizgi dikleştikçe elin sahibi daha akılcı, yuvarlaklaştıkça daha duygusal olur.

Hayat çizginiz, ikinci resimdeki lila çizgi gibi, birçok yol ayrımı, zikzaklar vesaire içeriyorsa, hayatınız hep aşağı yukarı oynayarak geçecek. Krizlerden sonra mutlu günler, sonra yine stresler, sonra yine huzur. Biri gelip biri gidecek. Bunun iyi tarafı, çelik gibi sinirleriniz olacak ve herkesten daha fazla şey yaşayacaksınız. Sizinle aynı yaştaki insanlardan her zaman daha bilge, daha olgun olacaksınız.

Hayat çizginiz üçüncü resimdeki pembe çizgi gibi kısacık mı? Paniğe kapılmanıza gerek yok. Bu kısa bir yaşamınız olacak demek değil. Sadece biraz aksiyon eksikliğini gösteriyor. Sakin bir yaşam sürmeye meyillisiniz. Eğer bu hoşunuza gidiyorsa, herşey normal. Ama sıkılıyorsanız, mesela bu hayat çizgisine sahip, ama sivri elliyseniz, bir şeyler yapmayı deneyin. Eğlenmekten ya da eğlenememekten korkmayın.
Resimdeki yeşil çizgi gibi hayat çizginizde bir kesik varsa, bu bir yerlerde büyük bir süpriz var demektir. Hayır illa trafik kazası demek olmuyor. Pozitif ya da negatif olabilir, ama bir gün hayatınız tamamen değişecek (ya da değişti bile). Heyecanlanmaya hakkınız var.

Kafa Çizgisi:

İkinci en önemli çizgi kafa çizgisi. Kişinin inanç, yaşam felsefesi, hayata yaklaşımı, zekası ve mentalitesini temsil ediyor. Hayat çizgisinin hemen üstünden başlıyor ve avucun içinde yatay olarak devam ediyor.

Hemen şunu söyleyelim, kafa çizginiz çift ise vay halinize... Ruhsal yönünüz çok kuvvetli. Belki de spiritüel bir lider olacaksınız.

Kafasal çizginizin üzerindeki diğer ufak çizgiler, felsefenizde ya da hayat görüşünüzdeki değişiklikleri temsil ediyor. Çizgiyi üçe bölersek, ilk üçte bir gençliğinizi, ikinci üçte bir yetişkin yaşantınızı, üçüncü de yaşlılığınızı temsil ediyor.

Hayat çizginiz ile kafa çizginizin birbirine yakınlığı, beyninizin vücudunuzu ne kadar kontrol ettiği ile ilişkili. Örneğin birlikte başlıyorlar ya da yapışıklarsa, aklınız vücudunuzu iyi kontrol ediyor demek. Alabildiğine ayrılarsa, macera dolu bir yaşam süreceksiniz demek, çünkü bazen aklınızı değil, sadece vücudunuzu düşüneceksiniz.

Avucun içinde yatay olarak düz ve derin giden bir çizgi, düzgün ve mantıklı bir düşünce yapısını gösteriyor. Çizgi ne kadar düzse, o kadar gerçekçi düşünüyorsunuz. Ne kadar derinse hafızanız o kadar kuvvetli...

Kafa çizgisi dalgalı ise, bu kısa dönem hafızanızın çok iyi olmadığını gösteriyor. Sıkılgan bir yapınız var. Ama bu kesinlikle zeki değilsiniz demek değil.
Kafa çizginiz kısa ve yukarı dönükse, bu yine dalgalı çizgide olduğu gibi, dağınık bir düşünce yapısına sahip olduğunuzun işareti. Uzun ama aşağı dönük bir çizgi, yaratıcılığı, uzun ama yukarı dönük bir çizgi, kolay hatırlayabilen iyi bir hafızayı gösteriyor.

Kader Çizgisi:

Avucun altında, hayat çizgisinin yanından orta parmağa doğru çıkan çizgi, kader çizginiz.

Bu çizgi dış dünyanın hayatınıza etkileriyle ilgili.

Eğer çifte çizgiyse yine çok şanslısınız. Hayır gerçekten şanslısınız. Bol bol toto, loto oynayın.

Eğer çizginiz resimdeki mavi çizgi gibi, düzgün ve kesintisizse hayallerinizin çoğuna kavuşacaksınız demek. Bunun sebebi ne istediğinizi bilmeniz ve bunlara kavuşacak güce sahip olmanız. Yok eğer çizginiz resimdeki kırmızı çizgi gibi, parçalıysa, şans katsayınız biraz az, bu yüzden daha sağlamcı düşünmeniz, önemli şeyleri iyi planlamanız, murphy kanunlarını anayasanız yapmanız gerekiyor.
Kader çizginiz bir ya da iki kere açık ve seçik şekilde kesiliyor mu? Bu hayatınızın bir yerinde pozitif ya da negatif, çok önemli bir değişiklik olacağının işareti. Büyük ihtimalle kariyer değişikliği. Bir mesleği tamamen bırakıp yeni bir meslek icra etmeye başlamak gibi. Kader çizgisini de kafa çizgisi gibi hayatınızın 3 evresine bölerek bu değişikliğin kabaca hangi 30 yılda olacağını kestirebilirsiniz.

Kalp Çizgisi:

Kafa çizgisinin üstünde, avucun tepesindeki çizginin adı kalp çizgisi, doğal olarak aşk hayatınızı temsil ediyor. Elin dış kenarından başlıyor, başparmak yönünde bitiyor.

Çizginiz resimdeki sarı çizgi gibi bir çatalla bitiyorsa, herşey mükemmel. Flört etmekten çok hoşlanıyorsunuz. Ama hayatınızın aşkını bulduğunuzda gayet sadık ve çok çok çok mutlu olacaksınız.

Çizginiz, pembe çizgide olduğu gibi hafif boşluklarla bölünmüşse ruh eşinizi bulana kadar aşk hayatınızda bir takım inmeler çıkmalar olacak demek. Ama bir yandan da gayet açık fikirli biri olduğunuz için hiç bir zaman mutsuz ya da yanlız olmayacaksınız. Kalp çizginiz, yeşil çizgide olduğu gibi biraz kısa ise, acaba aslında kendinize aşık olup olmadığınızı bir kontrol etseniz iyi olur. Yine de biri sizi etkilemeyi başarırsa işte o zaman yaşayacağınız aşk mutluluğunun haddi hesabı yok.

Aşk çizginiz, kırmızı çizgide olduğu gibi binlerce kanalı olan bir ırmağa benziyorsa, flört meselesini biraz abartmış bir şahsiyetsiniz. Sadakat, kitabınızda bir yerlerde yazıyor ama bulmakta güçlük çekiyorsunuz. Sizi gidi sizi.

Kalp çizginiz mavi çizgide olduğu gibi, dümdüz ve pürüzsüzse, aşk konusunda güvenme güçlüğü çeken birisiniz. Kimseye güvenmiyor ve kontrolü asla elden bırakmıyorsunuz. Lütfen insanların çoğunun iyi kalpli olduğunu hatırlayın ve kendinizi biraz rahat bırakın. O zaman mutluluk gelip sizi bulacaktır.

_________________
єѕкι∂єη αℓтιηι çιz∂ιкℓєяιмιη şιм∂ι üѕтüηü çιzιуσяυм
bence artık sende herkes gibisin
avatar
sessiz_fırtına
co+admin
co+admin

Kadın
çin astrolojisi : Maymun
Mesaj Sayısı : 1773
Yaş : 26
Nerden : KIRŞEHİR
tutuğu+takım :
ruh+hali :
Kayıt tarihi : 24/08/08

karakter
seviye:
3/3  (3/3)
güçlülük:
3/3  (3/3)
başarı:
3/3  (3/3)

http://eflatun.yetkin-forum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

yeni mesaj yollama Geri: eL falı nasıl bakılır?

Mesaj tarafından chenyang Bir Salı Eyl. 16 2008, 19:49

bana bir gün bakar mısın Very Happy hiç anlamam
avatar
chenyang
eflatunimsi
eflatunimsi

çin astrolojisi : At
Mesaj Sayısı : 570
Yaş : 28
Nerden : pamuk prensenin üvey annesinin şatosundan
tutuğu+takım :
Kayıt tarihi : 16/09/08

karakter
seviye:
0/0  (0/0)
güçlülük:
0/0  (0/0)
başarı:
3/3  (3/3)

http://eflatun.yetkin-forum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

yeni mesaj yollama Geri: eL falı nasıl bakılır?

Mesaj tarafından sarıyıldız Bir Ptsi Eyl. 29 2008, 08:28

vallaha ben falımı kıza baktırırım kız eli değdikten sonra herşey değişir Wink
avatar
sarıyıldız
eflatun+giris
eflatun+giris

Erkek
çin astrolojisi : Horoz
Mesaj Sayısı : 6
Yaş : 25
Nerden : kırşehir
tutuğu+takım :
Kayıt tarihi : 27/09/08

karakter
seviye:
1/1  (1/1)
güçlülük:
1/1  (1/1)
başarı:
3/3  (3/3)

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

yeni mesaj yollama Geri: eL falı nasıl bakılır?

Mesaj tarafından nirvana Bir Ptsi Eyl. 29 2008, 09:20

Smile cok guzel ve ozel paylasım emegıne salık ama bakma bakdırma derım ben sahsen bızzat ve bır sey dıkkatımı cekti.(Birinin elini avucunuza aldığınız zaman, önce eline uzun uzun bakmalı, çizgileri parmağınızla elin üzerinde izlemeli, biraz düşünmeli ve şöyle hülyalı gözlerle karşınızdakinin yüzüne bakıp anlatmaya başlamalısınız. Ses tonu da önemli tabii) Very Happy:D ne yanı sımdı benım ses tonum kotuyse hadı dıyelım bogazım sıstı ben fal bakamam mı burası baya sacma belkı ben dalımda uzmanım kısa bakıslada meselegı cozerım elımle ızlemesem ne olur peki hulyalı gozlerle bakamassam nolcak ?? he de bakem bana ama cıdden guzel paylasım tsk ler
avatar
nirvana
Admin
Admin

Erkek
çin astrolojisi : Kaplan
Mesaj Sayısı : 638
Yaş : 31
Nerden : kocaeli
tutuğu+takım :
ruh+hali :
Kayıt tarihi : 25/08/08

karakter
seviye:
0/0  (0/0)
güçlülük:
0/0  (0/0)
başarı:
3/3  (3/3)

http://eflatun.yetkin-forum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

yeni mesaj yollama Geri: eL falı nasıl bakılır?

Mesaj tarafından BaBaCaN Bir Perş. Ekim 02 2008, 13:54

eline sağlık..
avatar
BaBaCaN
eflatun+giris
eflatun+giris

Erkek
çin astrolojisi : Manda
Mesaj Sayısı : 185
Yaş : 32
Nerden : KU-MaN
tutuğu+takım :
Kayıt tarihi : 01/10/08

karakter
seviye:
0/0  (0/0)
güçlülük:
0/0  (0/0)
başarı:
3/3  (3/3)

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

yeni mesaj yollama Geri: eL falı nasıl bakılır?

Mesaj tarafından CHaoS Bir Cuma Ekim 03 2008, 21:10

birileri bunu ezberleyip benim falımna bakabilir mi acaba :d
avatar
CHaoS
eflatun+giris
eflatun+giris

Erkek
çin astrolojisi : Ejderha
Mesaj Sayısı : 91
Yaş : 30
Nerden : bir bilsem
tutuğu+takım :
Kayıt tarihi : 03/10/08

karakter
seviye:
0/0  (0/0)
güçlülük:
0/0  (0/0)
başarı:
3/3  (3/3)

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön

- Similar topics

 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz