Felatun


Bir Genç Kızın Hikayesi

Aşağa gitmek

yeni mesaj yollama Bir Genç Kızın Hikayesi

Mesaj tarafından ay-ben Bir Perş. Ekim 09 2008, 13:36

Yeni Ders Yılı Dönemi Başlamış, Genç Kız Okulun İlk Günü Heyecan İçinde Yola Koyulmuştu. O’nun İçin Okul, Baskıcı Ailenin Özgürlüğünü Kısıtlayamadığı, Tüm Sorunları Unutturan Bir Kaçış Yolu Ve Ayrı Bir Dünyaydı. Okul Döneminde Hafta Sonu Tatillerinin Bile Gelmesini İstemezken, O Koca Sıkıcı Yaz Dönemine Dayanmak Ne Kadar Da Zor Gelmişti. En Çok Da En Yakın Arkadaşları Müjde Ve Meltem’ İ Özlemişti. Önceki Yıl Ders Seçimlerinin Farklı Olması Nedeniyle Müjde ‘Yle Sınıfları Ayrılmıştı. Yine De Ders Aralarında Hemen Birbirlerinin Sınıflarına Koşarlardı. Okul Kapısına Geldiğinde Onlarca Arkadaşı O‘Nu Kapıda Bekliyordu. Hep Sevilen Ve Aranan Biriydi. Kapıda Uzun Uzun Kucaklaştılar. Kalabalıkta Tanımadığı Bir Erkek Dikkatini Çekti, Müjde Hemen Okula Yeni Gelen Sınıf Arkadaşıyla O’nu Tanıştırdı. Çok Hoş Bir Çocuktu. Birbirlerinin Gözlerine Bakakaldılar. Kızın Pek Hissetmediği Duygulardı Bunlar. Etrafın Alayıyla Kendilerine Geldiler. Erkekler ‘Oğlum Sen Bu Kıza Heveslenme, O Kimseye Bakmaz! ‘ Diyerek Çocuğu İyice Utandırmışlardı. Daha Sonraki Günlerde Çocuk Bir Dakika Olsun Kızın Peşini Bırakmıyor, Çıkmaları İçin Yalvarıyordu. Kız Da Ailesinin Tavrından Korktuğu İçin Bu Tür Teklifleri Hep Reddetmişti. Sonunda Hisleri, Yakın Arkadaşlarının Israrları Ve Görüşmelerine Yardımcı Olacakları Vaadleri İlk Kez Bir Çıkma Teklifini Kabul Ettirmişti. Küçük Bir Kaçamakla Bir Cafede Buluşmuşlardı. Ardından Hiç Doyamadıkları Uzun Telefon Sohbetleri… Ders Araları Birbirlerine Koşmalar Ve Hiç Vazgeçemedikleri Okul Bahçesindeki Ağaç Altı… Kızı Bu İlişki Heyecanlandırdığı Kadar Korkutuyordu Da… Arkadaşlarının Desteklediği Oyunlarla Dışarıya Çıkmak İçin Bahaneler Yaratıyor Ve Erkek Arkadaşıyla Buluşuyordu.
Bir Hafta Sonu Arkadaşlarından Birinin Yaş Günü Partisi Yapılacaktı. Ne Yaptıysa Gitmek İçin İzin Alamamıştı. Arkadaşlarının Çabaları Da Sonuçsuz Kalmıştı. Müjde Ve Meltem Teselli Etmeye Çalıştılarsa Da Faydası Yoktu. Yanlarından Aksi Bir Tavırla Uzaklaştı. Erkek Arkadaşı Ve Diğer Arkadaşları Yaş Gününde Eğlenirken O Yatağına Uzanıp, Acı Bir Şiir Yazmıştı. Hafta Başı Okula Geldiğinde Erkek Arkadaşı Her Zamanki Gibi O’nu Kapıda Beklemiyordu. Sınıfına Doğru Gitti. Soğuk Bir Tavırla Karşılanınca Hüznü Bir Kat Daha Artmıştı. Tabi Ki Haklıydı Çocuk, Hiçbir Erkek Telefon Konuşmalarıyla Yetineceği Bir İlişki İstemezdi. Müjde Ve Meltem’in Davranışları Da Tuhaftı. Onlardan Da Aksi Tavrı İçin Özür Diledi.1, 2 Gün Süren Durgunluktan Sonra Erkek Arkadaşıyla Tekrar Eskisi Gibi Olmuşlardı.
O Hafta Sonu Arkadaşlıklarının 3. Ayı Dolacaktı Ve Aynı Gün Yapılacak Okul Partisine Denk Geliyordu. Kız Artık Oraya Gidebilmek İçin Günlerce İzin Almak İçin Uğraşmış Ve Sonunda Amacına Ulaşmıştı. En Sevdiği Kırmızı Kıyafetini Giymiş Ve Yola Koyulmuştu. Partinin Yapılacağı Salona Girdiğinde Sırayla Bütün Arkadaşları Koşarak O‘Nu Öpmüş Ve Geldiğine Ne Kadar Sevindiklerini Söylemişlerdi. Erkek Arkadaşı Hemen Gelip Elini Tutmuş Ve Kız Kendini Pistte Dans Ederken Bulmuştu. Hiç Bitmeyecek Güzellikte Bir Rüya Gibiydi Herşey. En Sevdikleri Sezen Şarkısı Çalıyordu. İçinden ‘Galiba Bu Aşk’ Diye Düşünürken Gözleri Müjde’ Ye Takıldı Oturduğu Yerden Onları Seyre Dalmıştı. O Anda Meltem’ İn Müjde’den Farklı Bir Yerde Oturduğunu Farketti.O Ana Kadar Hiçbir Ortamda Ayrılmamışlardı. Meltem’e Tekrar Baktı Ve O’nun Dolu Dolu Gözlerini Gördü. Herkes Kendisine Acı Bir İfadeyle Bakıyordu. Neden? Ne Olmuştu? Erkek Arkadaşının Yüzüne Baktı Ve Anlık Bir Önseziyle, ‘O Günkü Yaş Günü Partisinde Ne Oldu!’ Dedi. Çocuğun Yüzü Bembeyaz Kesildi Ve ‘ Hiç!’ Dedi. Evet Bir Şey Olmuştu, Dansı Bıraktı, Kollarını İki Yana İndirdi, Duymaya Korkuyordu Ama Israrla ‘ Söyle!’ Dedi . ‘Hiçbir Anlamı Yoktu Ben Seni Seviyorum.’ Diye Cevap Vermişti Çocuk ‘Kim Söyle’ Diye Bağırdı Kız.
‘ Müjde!’
Gerisini Duymamıştı, Duyamamıştı… Kulaklarında Sadece ‘Müjde ‘ Yankılanıyordu. O An Hiç Bitmeyecek Güzellikte Olduğunu Düşündüğü Rüya İşte Bir Kabusa Dönüşmüştü. Dışarıya Doğru Koşmaya Başlamıştı, Sadece Koşuyor Yoluna Çıkan Ağaç Dallarını, Çiçekleri Elleriyle Savuruyordu. Yine O Hiç Değişmeyen Soru Beynine Yerleşmişti. Neden? Durdu Ve Bir Banka Oturdu. O Anda Kolunda Bir Acı Hissetti, Baktığında 3 Tane Derin Yara İzini Gördü. Savurduğu Güller Kolunu Yaralamıştı. Kanı Kırmızı Kıyafetine Karışmıştı. 3. Aya 3 Yara İzi, Ne Kadar Da Anlamlıydı!? Kalbi Acımak Buymuş Demek ,İçi Acımak… Yanına Gelen Meltem Ağlayarak Yaş Gününde Müjde’yle Kızın Erkek Arkadaşının Uzun Süre Dans Edip Daha Sonra Uzun Süre Bir Odaya Kapandıklarını Anlatıyordu. Çocuğun Daha Sonra Birlikte Olduklarını İtiraf Ettiğini, Pişman Olduğunu Ve Kıza Olanları Kendisinin Anlatması İçin Meltem’e Yalvardığını Anlatmıştı. Ama Ne O, Ne De Meltem Bunu Nasıl Söyleyeceklerini Bilememişlerdi .Meltem ‘Affet Beni Söyleyemedim! ’Dedi.Tüm Arkadaşları Uzak Bir Köşede Onları İzliyordu. Çocuk Ve Müjde Yaklaştı. Konuşmaya Başladıkları Anda Kızın Kolundaki Derin Yaraları Fark Ettiler. Kız, Koluna Panikle Uzanan Çocuğun Elini İterek Gözyaşları İçinde ‘Umarım Bu Üç Çizgi Hayatım Boyunca Geçmez Ve Her Baktığımda Bir Daha Hiç Kimseye Güvenmemem Gerektiğini Hatırlarım’. Müjde’ya Döndü Ve ‘Tabi Ki Bu Dost Kazığını Da’ Dedi Ve Meltem‘Le Birlikte Oradan Ayrıldılar. O Gün O Yaranın Bir İşaret Olduğuna İnanmıştı .
Sonraki Günler Çok Daha Zor Geçmişti. Kızın Hayatında En Çok Değer Verdiği İki İnsanı Sonsuza Dek Silmesi Hiç De Kolay Olmamıştı.Çocuk Her Akşam Evinin Önünden Geçiyor, Balkonuna Güller Atıyor, Durmaksızın Arıyor, Kızın Ders Aralarında Defterlerinin Arasına Sevgi Ve Pişmanlık Dolu Mektuplar Bırakıyordu. Ama Artık Hiçbirşeyin Anlamı Kalmamıştı. Kız O Dans Ettikleri Şarkılarını Defalarca Dinleyip Her Defasında Kendisine Unutmaya Söz Vermişti.Ve Bitti! ...
Yıllar Sonra Bir Dost Kazığı Daha Yedi Kız. Bir Acı Darbe Daha. Dostuyla Paylaştıkları Her Şeyin Koca Bir Yalan Olduğunu Anlamıştı. Yine Aynı Kalp Acısı. Kolunu Anımsamıştı, 3 Çizgiden Biri Hafifçe Kaybolmuş Diğer İkisi İse Hala Belirgindi.’Evet’ Dedi, ‘Bu Da İkincisi.’
Kız Bu Yaşadıklarından Dolayı İnsanlara Küsmedi. Dostluğun Ve Güvenin Değerini Daha Çok Anladı. Belki Bir Sepet Elma Almıştı Ve İkisi Çürük Çıkmıştı.Ama Hala Diğerleri Sağlamdı. Üzüldüğünde,Sıkıntılarında Hep Yanındaydılar Gerçek Dostları. İnsanlara Güvenmekten,Onları Sevmekten Hiç Vazgeçmedi. Ama Hala Kolunda 3. Bir İz Olduğunu Da Unutmadı!

Ve Hala O Şarkıyı Duyduğunda Gözyaşlarını Tutamaz!
avatar
ay-ben
eflatun+giris
eflatun+giris

Kadın
çin astrolojisi : Manda
Mesaj Sayısı : 74
Yaş : 33
Nerden : ay-dan
Kayıt tarihi : 09/10/08

karakter
seviye:
0/0  (0/0)
güçlülük:
0/0  (0/0)
başarı:
3/3  (3/3)

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön

- Similar topics

 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz