Felatun


Aldatmanın 6 hali!

Aşağa gitmek

şirin Aldatmanın 6 hali!

Mesaj tarafından KaRiZM@ Bir C.tesi Ekim 11 2008, 11:05

Kimileri fark edilmek, kimileri öç almak, kimileri bağlanmamak, kimileri de ayrılmamak için aldatıyor

Sadakatsizlik ve ardından gelen aldatma çok farklı nedenlere dayanabiliyor. Kimileri fark edilmek, kimileri öç almak, kimileri bağlanmamak, kimileri de ayrılmamak için aldatıyor.

'Evlilik Dansı' adlı kitabında kadın-erkek ilişkilerini inceleyen Prof. Dr. Mehmet Sungur, aldatmayı nedenlerine göre ayırdı ve 6 farklı çeşidi olduğunu açıkladı İşte Sungur'a göre aldatmanın 6 hali


1) KAPI AÇAN ALDATMA
Bu tip aldatmada taraflardan biri ilişkiyi bitirmek ister. Bunun en iyi yolu ise bir başka kişiyle ilişkiye girmektir. Bir kapı kapanır, başka bir kapı açılır düşüncesinden yola çıkılarak başka ilişkilere doğru kapı açmaya dayanan aldatmadır.

2) ÖÇ ALMA AMACIYLA ALDATMA
Burada ne sebeple olursa olsun bir incinmişlik ve yaralanmışlık vardır. Aldatma da karşı tarafı incitmeyi, üzmeyi ve telaşlandırmayı amaçlar. Nedeni açıklanabilen ve anlaşılabilen bir aldatma şeklidir ve kısa süreli yaşanır.

3) FARK EDİLMEK AMACIYLA ALDATMA
Fark edilmek amacıyla aldatanlar üçüncü kişiyle bir cinsellik yaşamayabilir. Eylemi fark edilmeyi ve sorunlara dikkat çekmeyi sağlamak için bir nevi ihtardır. "Bak beni birçok insan fark ediyor, sen de fark et ama fark etmesen de bir şey değişmez, çünkü benim hayatım sen olmadan da pekala çok güzel devam eder" anlayışına dayanır.

4) BAĞLANMAMAK AMACIYLA ALDATMA
Yakınlıktan kaçınmaya yönelik aldatma şeklidir. Burada da hem beraber olunan kişiyle yakınlaşma isteği, hem de korku vardır. Yani aldatan kişi, karşısındakine bağlanmaktan korktuğu için başka insanlarla ilişki yaşar.

5) OPORTÜNİST ALDATMA
Bu genellikle birbirini tanıyan kişiler arasında yaşanır. Mesela bir yurt dışı seyahati sırasında gelişebilir. Aldatmanın nasıl bir şey olduğunu anlamak için deneme amacıyla yapılır.

6) ÜÇ BACAK SENDROMU
Bu aldatma türünde kişi mevcut ilişkisini üçüncü kişi olmadan yürütemez. Çünkü ne tam anlamıyla mutludur, ne de mutsuz ama ilişkisini bitirmek de istemiyordur. Bu durumda ilişkiyi dayanılır kılan bir üçüncüsünün varlığıdır. Üç bacak sendromu denmesinin nedeni ise dengenin iki kişiyle değil, üç kişiyle kurulmasıdır.

EN ÇOK MERAK EDİLEN SORULAR:
Aldatma mı, sadakatsizlik mi?
Aldatma yerine sadakatsizlik kelimesini kullanmak daha doğrudur. Çünkü sadakatsizlik aldatma amacıyla yapılan bir şey değildir ama aldatma (bu amacı taşımasa da) sadakatsizliği takiben kaçınılmaz olarak ortaya çıkar.

Güvensizliğin tamiri mümkün mü?
Aldatma durumunda eşler çok belirgin güven sorunu yaşar. Güvensizliğin tamiri ve güven duygusunun yeniden gelişmesi zordur ancak bunun için bazı adımlar atılması gerekir. Her iki tarafın da yapması gereken davranışlar vardır. Güvenin yeniden kazanılması ve beraberliğin sürdürülmesi isteniyorsa, bu noktada mutlaka profesyonel bir yardım alınması gerekir. Kurtarılan evlilik yoktur, sürdürülebilen evlilik vardır.

Kadınlar da erkekler kadar aldatır ım?
Erkekler eşlerini ya da sevgililerini, cinsel tercihleri değişmediyse yine bir kadınla aldatır. Toplumda bir grup bekar kadın evli erkekler bir gün eşlerini aldatmak isterlerse gelip kendilerini bulsun diye beklemediklerine göre, kendileri gibi kadınlarla aldatır. Aldatma her iki cinste yaygındır. Aldatmanın son zamanlarda bu kadar çok konuşulmasının nedeni de birçok insanın bunu yaşamasıdır.

Aldatmaya hangi etken zemin hazırlar?
Aldatmanın etkileri ve kişinin aldatmayı tolore etmesi, sadakatsizlik öncesindeki ilişkinin kalitesi ve niteliği ile yakından ilgilidir. Örneğin eşlerden biri "Babam da annemi aldatırdı ama 20 yıl beraber yaşadılar ve mutlu oldular" diye bir bakış açısına sahip olabilir
avatar
KaRiZM@
eflatun+giris
eflatun+giris

çin astrolojisi : Kedi
Mesaj Sayısı : 180
Yaş : 31
Nerden : aydın
tutuğu+takım :
Kayıt tarihi : 03/10/08

karakter
seviye:
0/0  (0/0)
güçlülük:
0/0  (0/0)
başarı:
3/3  (3/3)

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

şirin Geri: Aldatmanın 6 hali!

Mesaj tarafından gizLi özne Bir Salı Mart 24 2009, 09:40

SmileSmileSmile
avatar
gizLi özne
eflatunimsi
eflatunimsi

çin astrolojisi : Manda
Mesaj Sayısı : 312
Yaş : 32
Nerden : veNüS
tutuğu+takım :
Kayıt tarihi : 29/09/08

karakter
seviye:
0/0  (0/0)
güçlülük:
0/0  (0/0)
başarı:
3/3  (3/3)

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

şirin Geri: Aldatmanın 6 hali!

Mesaj tarafından CiHaNGiR Bir Salı Mart 24 2009, 10:05

eline sağlık
avatar
CiHaNGiR
eflatun+giris
eflatun+giris

Erkek
çin astrolojisi : Maymun
Mesaj Sayısı : 97
Yaş : 38
Nerden : meclisten
tutuğu+takım :
Kayıt tarihi : 09/10/08

karakter
seviye:
0/0  (0/0)
güçlülük:
0/0  (0/0)
başarı:
3/3  (3/3)

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

şirin Geri: Aldatmanın 6 hali!

Mesaj tarafından F-1 Bir Cuma Haz. 19 2009, 19:11

enteresan Very Happy
avatar
F-1
eflatun+giris
eflatun+giris

Kadın
çin astrolojisi : Manda
Mesaj Sayısı : 90
Yaş : 33
Nerden : fd
tutuğu+takım :
Kayıt tarihi : 09/12/08

karakter
seviye:
0/0  (0/0)
güçlülük:
0/0  (0/0)
başarı:
3/3  (3/3)

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz