Felatun
zafer akkaş - ağzımda yara gibisin (şiir) 3gvl9ep2
zafer akkaş - ağzımda yara gibisin (şiir) Uyeols10

Join the forum, it's quick and easy

Felatun
zafer akkaş - ağzımda yara gibisin (şiir) 3gvl9ep2
zafer akkaş - ağzımda yara gibisin (şiir) Uyeols10
Felatun
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

zafer akkaş - ağzımda yara gibisin (şiir)

4 posters

zafer akkaş - ağzımda yara gibisin (şiir) Empty zafer akkaş - ağzımda yara gibisin (şiir)

Mesaj tarafından nemesis Cuma Ekim 31 2008, 17:23

Ağzımda Yara
Zafer AKKAŞ

-----------------------------------------------------------------
Ağzımın kıyısında yara gibisin.
Azıcık gülsem kan, gülmesem koca bir hüzün...

------------------------------------------------------------------

Nerden, neresinden başlasam anlatmaya...
Acılarından mı, acılarımdan mı...
Yoksa yalnızlığımızdan mı?
Aslında ne fark eder hepsi aynı kapıya çıkıyor nasılsa...
Yollar ötesinde başlayan bir masal sanki bu yaşanan,

“yaşayan kim ne fark eder?”

“ağzımın kıyısında yara gibisin...
azıcık gülsem kan,
gülmesem koca bir hüzün..”

yıllar önce bir adam yolladı bana bunu... dört duvar öteden, parmaklıklar arasından, gecenin bir vakti, yıllardır adını dahi anmamışken çıkageldi bu mesaj...
sadece bu dizeler vardı gelen mesajda.. kim diye çok merak ettim. Günlerce aklımın kıyısına geldi gitti “kim?” sorusu... bir çok kadına kondurdum... ama hiç birine kesin diyemedim... sıcacıktı... o sıralar kimse beni sıcacık sevmezdi... ya tutku ya öfke doluydu kadınlarım...

bir vakit sonra bir mektup geldi görülmüştür damgalı... inci gibi dizilmiş birbiri ardına harfler... içeride insanın yazmaya çok vakti oluyor yazdıkça da harfler yazılana daha çok yakışıyor diyordu ilk satırlarda...

yıllar önce tanımıştım bu mektubun sahibini... çocuktum ve o da çocuktu en az benim kadar onca yaşına rağmen. Hatta belki de benden fazla... diyordu ki mektupta, biliyorum yıllar oldu görüşmeyeli... hep haberlerini aldım. Çekip gittiğinde bile kızamadım sana. İçinde bambaşka bir şeyler vardı senin. Yapabileceğin çok şey vardı... hala da var... yitirme içindekileri sakın diyordu... büyüt kendin için... mektupsa o dizelerle bitiyordu:

azıcık gülsem kan,

kırmızı kalemle yazmak isterdim ama, siyahtan başkasına izin yok diyordu o adam... Kırmızı çok yakışıyor bu şiire diyordu...
saatlerce ağlamıştım okuduktan sonra, kaç kere okudum bilmiyorum...

şiir serin bir bardak su gibiydi, bol anasonlu bir gecenin sabahında gelen.. günlerce dilimde bu şiir gezindim Mersin sokaklarında... bir kağıda yazdım en özenli harflerimle ve inadına kırmızı kalemle, üstümde gezdirdim aylarca... oysa kırmızıya tutkumu çok olmuştu yitireli...

çok kısa bir zaman sonra doğaldır ki bir kadın girdi hayatıma, mesajlar yolladım içinde sevda sözcükleri geçen.. ama konduramadım bu şiiri... kısa bir vakit sonra da gitti geldiği kadar aniden...
sonra da diğerleri...
başka başka kadınlar geldiler sırasıyla... nedense içim almadı hiç bir mesaja bu şiiri eklemeye... elbette yaraladılar beni, hem de hiç umursamadan... o kadar ki yaralarımın farkına bile varmadılar. Geldiler ve bir sürü iz bırakarak gittiler... o kırmızı harflerle bir kağıda geçirdiğim şiir kütüphanemin rafında kaldı bir zaman .. sonra da ortadan kayboldu...

2 sene önce mersin’i temelli terketmişken kadınlarım gibi, bir kitabın arasından çıktı o kıpkırmızı kağıt parçası... öylece kalakaldım elimde o kitapla... elimi süremedim o kağıt parçasına... mektubu da bu dizeleri de unutmuştum... hatırladım... 5 yıl geçmişti o mektubun ve o şiirin gelişinin üstünden... ne kadar ayakta, öylece kalakalmıştım bilmiyorum.. uyuyamadım o gece...sabahı zor ettim. sabahın alacasında elimde küçük bir çanta ayrıldım ankara’dan hiç bilmediğim bir kente gidebilmek için... Gittim de... Artık üstümde taşımıyorum o dizeleri.. Uzak bir kentte, bir mezar taşının dibinde gömülü şimdi... yani ait olduğu yerde... yani olması gereken yerde...

hiçbir zaman bir kadına yakıştıramadım ben o dizeleri korkağım..
neden ben diye sorma bana. Ben de bilmiyorum inan.. içim öyle istedi ilk kez, planlamadım.. içimden geldi yazdım...

azıcık gülsem kan,

az sorgulamadım oysa kendimi neden sen diye.. bin yıllık türkülerde seni nasıl bulduğumu az merak etmedim. Birbiri ardına bu kadar zahmetsizce dizilen cümlelerimden az şüphe etmedim bir yanılsama mı bu diye? Bana bu cümleleri yazdıran ne diye az düşünmedim... kendiliğinden oldu her şey... “her şey birden bire...” ama güzel oldu...

hala zaman zaman soruyorum kendime bir yanılsama bir düş mü bu diye.. yazdıkça anlıyorum ki düşte değilim... düşlerim yok ki benim peşlerinden koşayım bütün derdim kelimelerle benim. Ve her şey kelimelerim kadar gerçek... sen kadar, en az ben kadar...
nemesis
nemesis
eflatun+giris
eflatun+giris

çin astrolojisi : Kedi
ruh+hali : zafer akkaş - ağzımda yara gibisin (şiir) Manyak10

karakter
seviye:
zafer akkaş - ağzımda yara gibisin (şiir) Imgleft0/0zafer akkaş - ağzımda yara gibisin (şiir) Emptybarbleue  (0/0)
güçlülük:
zafer akkaş - ağzımda yara gibisin (şiir) Imgleft0/0zafer akkaş - ağzımda yara gibisin (şiir) Emptybarbleue  (0/0)
başarı:
zafer akkaş - ağzımda yara gibisin (şiir) Imgleft3/3zafer akkaş - ağzımda yara gibisin (şiir) Emptybarbleue  (3/3)

zafer akkaş - ağzımda yara gibisin (şiir) Empty Geri: zafer akkaş - ağzımda yara gibisin (şiir)

Mesaj tarafından efLatun Ptsi Kas. 10 2008, 16:07

çok güzel birşiir,

hala zaman zaman soruyorum kendime bir yanılsama bir düş mü bu diye.. yazdıkça anlıyorum ki düşte değilim... düşlerim yok ki benim peşlerinden koşayım bütün derdim kelimelerle benim. Ve her şey kelimelerim kadar gerçek... sen kadar, en az ben kadar...
efLatun
efLatun
FeLaTuN
FeLaTuN

tutuğu+takım : zafer akkaş - ağzımda yara gibisin (şiir) 3cfc6cbe9b5f994873e98f5d8805462f
ruh+hali : zafer akkaş - ağzımda yara gibisin (şiir) Acili10

karakter
seviye:
zafer akkaş - ağzımda yara gibisin (şiir) Imgleft3/3zafer akkaş - ağzımda yara gibisin (şiir) Emptybarbleue  (3/3)
güçlülük:
başarı:

https://eflatun.yetkin-forum.com

zafer akkaş - ağzımda yara gibisin (şiir) Empty Geri: zafer akkaş - ağzımda yara gibisin (şiir)

Mesaj tarafından MoRCiVeNT Ptsi Ara. 01 2008, 11:35

azıcık gülsem kan,
MoRCiVeNT
MoRCiVeNT
eflatun+giris
eflatun+giris

Erkek
çin astrolojisi : Kaplan

karakter
seviye:
güçlülük:
başarı:

Mesaj tarafından KaRiZM@ Perş. Tem. 02 2009, 21:40

tsk
KaRiZM@
KaRiZM@
eflatun+giris
eflatun+giris

tutuğu+takım : zafer akkaş - ağzımda yara gibisin (şiir) D1e2ee3fede4072d5e25570324a07802

karakter
seviye:
güçlülük:
başarı:

- Similar topics