Felatun


Köksal Toptan'dan Nihat Doğan'a destek

Aşağa gitmek

yeni mesaj yollama Köksal Toptan'dan Nihat Doğan'a destek

Mesaj tarafından FaZıL Bir Ptsi Kas. 10 2008, 15:06

TBMM Başkanı, siyasete yeni atılan Nihat Doğan'ın konuk olduğu magazin programına telefonla katıldı! İşte Kanal 1 canlı yayınından ilginç tartışmalar..

10.11.2008 12:45

TBMM BAŞKANI KÖKSAL TOPTAN İLK KEZ BİR MAGAZİN PROGRAMINA CANLI YAYINA BAĞLANDI...
KANAL 1 'İN YENİ MAGAZİN-TARTIŞMA PQROGRAMI SON NOKTA'DA NİHAT DOĞAN VE MUSTAFA TOPALOĞLU KONUK OLDU..İLGİNÇ TARTIŞMALAR YAŞANDI..YENİ SİYASETÇİ NİHAT DOĞAN DÖKTÜRDÜ..
Bu zamana kadar yaşadığı aşklar ve sanatçılarla girdiği polemiklerle gündeme gelen Nihat Doğan, Kanal 1'de yayınlanan "Son Nokta" isimli magazin programında siyasete neden girdiğini anlattı.

İŞTE O ANLAR... FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYIN
Daha önce idolünün Başbakan Erdoğan olduğunu söyleyen Doğan, dış politika, enerji, doğalgaz zammı, yolsuzluklar ve yerel seçimler üzerine birbirinden çarpıcı açıklamalarda bulundu. Kendinden emin ifadeleri ve siyaset üzerine yaptığı analizlerle porgramın sunucusunu hayretler içinde bırakan Doğan'a gecenin sürprizini, Meclis Başkanı Köksal Toptan yaptı.

"VELEV Kİ CHP'NİN KALESİ..."

Beşiktaş belediye başkanlığını CHP'den almak için neler yapacaklarını anlatan Doğan, "Beşiktaş CHP'nin kalesidir" sözüne itiraz ederek, matematiksel veriler ve istatistikler sunarak tezini savundu. Bir yerin kale olması için orada en az yüzde 80 oy alınması gerektiğine dikkat çeken Doğan, Beşiktaş'ta böyle bir durum olmadığını söyledi. CHP ve solun Beşiktaş'ta en fazla yüzde 40 oyu olduğunu belirten Doğan, AK Parti, ANAVATAN ve MHP ile birlikte sağ partilerin Beşiktaş'taki oy oranının yüzde 60'lara vardığını iddia etti. Erdoğan'ın 'velev ki' sözüne göndermede bulunan Doğan iddialı konuştu;"Beşiktaş velev ki CHP'nin kalesi olsun. İzmit, İstanbul'da 94'de, Antep de kale değil miydi? Oralar nasıl alındıysa Beşiktaş'ta öyle alınır." Ünlü türkücü, "Neden CHP değil de AK Parti?" sorusuna "Geleceğimiz için, çocuklarımız için, Avrupa Birliği için, Mustafa Kemal'in söylediği muasır medeniyetler çizgisine erişmek için, ülkemizi yarınlara taşıyan insanlar olduğu için Ak Parti'yi seçtim."
diye cevapladı.
"YOLSUZLUK YAPANLAR AK PARTİ'DE BARINDIRILMIYOR"
Kanal 1'de Son Nokta programına katılan türkücü Nihat Doğan, neden CHP'de değil de AK Parti'de siyaset yaptığını anlattı. Siyasete girerken bir günde karar vermediğini söyleyen Doğan, AK Parti'de yolsuzluk yapanların parti içinde barındırılmadığını iddia etti. Siyasetin; "Halka hizmet hakka hizmet etmektir" diyenler ve "Ben kendime ne katarım, siyasetten yararlanarak nasıl yükselirim" düşüncesinde olanları tarafından iki farklı şekilde yapıldığını belirten Doğan, kendisinin politikaya 6 sene önce AK Parti Üsküdar Gençlik kollarında başladığını söyledi.
"Geçmişte çok yoğun işlerimden dolayı siyasete 2-3 yıl ara verdim." diyen Doğan geri dönüşünü şöyle anlattı: "AK Parti Beşiktaş İlçe Başkanı Bülent Gökşen beni ziyarete geldi. 'Beraber çalışalım' dedi. Ben de kabul ettim. Sayın başkanın listesinde kongreye girdim. Seçildik. Geçen hafta görevim tebliğ edildi. Beşiktaş'ta sahaya indik, sabahlara kadar Beşiktaş halkının sağlığı ve mutluluğu için çalışıyoruz."
"DENİZ FENERİ'NDEN AKP'YE BİR KURUŞ GELMEDİ"
Almanya'daki Deniz Feneri İ.v yolsuzluğunun AK Parti'yi bağlamadığını, böyle birşey olsa 50 tane dava açılması gerektiğine dikkat çeken çiçeği burnunda AK Parti yöneticisi "AK Partiye Deniz Feneri'nde bir lira girmiş değil. İki tane insan yolsuzluk yaptı diye bunu bir partiye bağlamak mümkün değil." diye konuştu. AK Parti içindeki yolsuzlukların, tüm partiye mal edilmemesini savunan Türkücü Nihat Doğan şöyle konuştu; "Üç tane koyunu idare edemeyen insanlar var. Ailesine sahip çıkamayan insanlar var. Adam üç oğlundan birine sahip çıkamıyor. Hali hazırda milleti yöneten
partide de, bir sürü belediye başkanı, milletvekili ve 16 milyon seçmeni, tabanı
olarak aynı gemideyiz. Elbette bu kadar insanın arasında yanlış yapanlar olacak.
Binlerce elmanın içindeki çürüğe bir anda nasıl ayıklayacaksın. Çürüğe de kimse sahip çıkmaz. Zaten çürük olanlar partide barınamıyor. Bu CHP'de, MHP'de de olabilir. Koray Aydın yargılanmadı mı?"
"DOĞALGAZ ZAMMI SOĞUK SAVAŞIN ESERİ!"
Doğan bir izleyicinin maille kendisine yönelttiği, "Fakirin fukaranın yanındayız
diyorsunuz. Doğalgaz zammı konusunda ne düşünüyorsunuz?" sorusuna, "Biz sadece fakirin fukaranın değil, herkesin yanındayız. Yüzde 80'lik zam yok. Yüzde 22 var. Bakmakla görmek arasında fark var. Kaç senedir doğalgaza zam mı var? Zam yeni yapıldı. Doğalgazın kar edilmeden halka satıldığını biliyoruz. Gürcistan-Rusya savaşı oldu. Sıkıntı oldu. Soğuk savaş yaşandı. Sayın bakanımız o zamanlarda zam olacağını söyledi. Bunları görmezden gelemeyiz. Kimse yüzde 22 zam gelmesini istemez." şeklinde cevap vererek dış politika ve enerji konusunda iddialı ve bilgili olduğunu gözler önüne serdi.
KÖKSAL TOPTAN SÜRPRİZ YAPTI
Öte yandan Meclis Başkanı Köksal Toptan son bölümlerinde programa telefonla katılarak büyük bir sürpriz gerçekleştirdi. Gecenin diğer konuğu Mustafa Topaloğlu ile de amca çocukları olan Toptan, programın hayırlı olmasını diledikten sonra sanatçıların ülke siyasetine kafa yormasını çok önemsediğini belirtti. Toptan, "Sanatçıların halkın sorunlarını nasıl parlamentoya taşıdığına şahit oldum. Bu dönemde sanatçıların taşın altına ellerin sokmasında yarar var. Ben sanatçılara siyasete girmesini öneririm. Sayın Nihat Doğan'a konumum gereği ekstra bir şey söylemem mümkün değil. Kendisine başarılar diliyorum." dedi.
avatar
FaZıL
eflatunimsi
eflatunimsi

çin astrolojisi : Domuz
Mesaj Sayısı : 357
Yaş : 34
Nerden : okyanusya
Kayıt tarihi : 09/10/08

karakter
seviye:
0/0  (0/0)
güçlülük:
0/0  (0/0)
başarı:
3/3  (3/3)

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz