Felatun
İçki timi kararında geri adım 3gvl9ep2
İçki timi kararında geri adım Uyeols10

Join the forum, it's quick and easy

Felatun
İçki timi kararında geri adım 3gvl9ep2
İçki timi kararında geri adım Uyeols10
Felatun
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

İçki timi kararında geri adım

2 posters

İçki timi kararında geri adım Empty İçki timi kararında geri adım

Mesaj tarafından sessiz_fırtına Salı Eyl. 09 2008, 10:49

İçki timi kararında geri adım
ANKARA (ANKA) – Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile Çankaya Belediye Başkanı Muzaffer Eryılmaz arasında Büyükşehir Belediyesi'nin “içki timi” kurduğu tartışmalarına neden olan “Gece denetim ekibi” kararı Belediye Meclisi'nde iptal edildi.

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi'nin, Başkan Melih Gökçek'in başkanlığında yapılan toplantıda gündem maddeleri görüşülerek, çeşitli kararlar alındı. Toplantıda Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi'nde Haziran ayında alınan ve gece 24'ten sonra faaliyet gösterecek Denetim Ekibi kararı da iptal edildi.

Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Gökçek, komisyon raporunun 9 Haziran 2008 günü meclis üyelerine takdim edildiğini belirterek, “Karar 11 Haziran'da alınmış. Siz 48 saat boyunca bunu okumadınız mı? Değerlendirmediniz mi? Basında niye bunları açıklamıyorsunuz. 48 saat inceleme süreniz varken, vatandaşa ‘hemen kararlar geçiyor' diyorsunuz. Bu yanlış” dedi.

-İSTİSMARI ÖNLEYECEĞİM

Konu ile ilgili alınan kararın normal bir denetim konusu olduğunu söyleyen Gökçek, “Kararımızda da ne diyor biliyor musunuz? Gece 24'ten sonra faaliyet gösteren eğlenceli yerleri, ki bunları hiç dile getirmiyorlar, otel, market bakkal, lokanta ve muhtelif gıda satışı yapan büfe ve işyerlerinde itfaiye, sağlık gürültü ve ruhsatlarında belirtilen kapama saatlerine uyup uymadığı yönünde denetim yapılabilmesi için diyor. Ve içkili veya içkisiz hiç fark etmiyor. Böyle bir açıklama bile yok. Sadece eğlence yerleri değil her yer otel de var market de var bakkal da var. Muhtelif gıda da var. İçkili içkisiz demiyor dikkat edin bak. Böyle istismar ediyorlar.”
Konuşması sırasında Gökçek ile tartışan CHP'li belediye meclis üyeleri, Meclis salonundan ayrıldı. Belediye Meclisi Üyelerinin de uygun görmesi halinde bir teklifte bulunacağını belirten, Gökçek şunları söyledi :
“CHP Grubunu halkı yanıltıcı beyanat verdikleri için kınama kararı alınması. CHP'lilerin ve istismarcıların istismarının engellenmesi amacıyla Büyükşehir Belediyesi ile ilgili birimlerin yasalarda verilen yetkilerini her zaman uygulamaları kaydıyla 1534 sayılı ve 11.6.2008 tarihli kararın iptali, ayrıca cadde sokak ve meydanlarda yapılan kaçak işgallerin tespitinin yapılarak her biri için ayrı ayrı tutanak tutulması, buna müsaade edip yıkım işlerini yapmayan ilgililer için savcılığa ayrı ayrı suç duyurusunda bulunulması konusunda karar alınması. Bu konuda ilgili belediye başkanlarını öncelikle genel anlamda işlem yapması için Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nca ikaz edilmesi, savcılığa suç duyurusunda bulunulurken Belediye Meclis Kararı'nın suç duyurularına eklenmesi konusunda bir karar alınması tarzında bir teklifim var.”

İptal kararındaki amaçlarının CHP'lilerin istismarını önlemek olduğunu savunan Gökçek, “Bizim böyle bir niyetimiz olmadığını vurgulamak için ve yüzlerine bunu çarpmak için onun için kaldırıyorum. Zaten yasada yetkilerimiz var. Yetkileri zaten burada söylüyoruz. Birimlerin yasalarda verilen yetkilerini her zaman uygulamaları kaydıyla. Önemli olan doğru iş yapmak istismarı engellemek. Yarın çıkıcam televizyonda diyeceğim ki doğru aldığımız kararı istismar etmek isteyenlerin istismarını engellemek için kaldırdık. Ve yalanlarını yüzlerine vurduk. Meclisten kaçtılar şahitsiniz hepiniz” dedi.
Gökçek daha sonra teklifini oylamaya sundu. Kabul edilen teklifin ardından diğer önergelerin görüşülmesine geçildi.

-ERYILMAZ: "GÖKÇEK'İN BURNU SÜRTTÜ"

Çankaya Belediye Başkanı Muzaffer Eryılmaz ise iptal kararıyla ilgili olarak yazılı bir açıklama yaptı. Gökçek'in böyle bir kararı kamuoyunun tepkisinin ardından aldığını ifade etti. Eryılmaz, “Bizim ifşa ettiğimiz Büyükşehir'in bu kararına karşı toplumun her kesiminden yükselen ‘yaşam tarzına karışma, yaşam çeşitliliğine el atma' kampanyası Gökçek'in burnunu sürttü. Onun söylediklerini yalayıp yutmasına ve Belediye Meclisi'nde aldığı içki yasağı için tim kurma kararını yine aynı mecliste geri çekmek zorunda kaldı” dedi. İnsanların dini inançlarına ve eğlenme biçimlerine karışmanın özgürlükçülük olmadığını vurgulayan Eryılmaz, şunları kaydetti:
“İçki timleri ile ilgili aldığı kararın yasal olduğunu iddia eden Gökçek, şimdi bu kararı geri alarak, bu kararın da yasal olduğunu söyleyebiliyorsa o zaman Gökçek'e sormak gerekir, aldığın birbirine zıt iki kararın hangisi yasal? Gökçek son günlerde verdiği kararlardan hep geri dönüyor. Kamuoyundan sürekli olarak sağlı-sollu kroşeler yiyor. Anlaşılan o ki, yaklaşan yerel seçimlerde Gökçek halkın oylarıyla abandone olacak.”
sessiz_fırtına
sessiz_fırtına
co+admin
co+admin

Kadın
çin astrolojisi : Maymun
tutuğu+takım : İçki timi kararında geri adım 3cfc6cbe9b5f994873e98f5d8805462f
ruh+hali : İçki timi kararında geri adım Manyak10

karakter
seviye:
İçki timi kararında geri adım Imgleft3/3İçki timi kararında geri adım Emptybarbleue  (3/3)
güçlülük:
İçki timi kararında geri adım Imgleft3/3İçki timi kararında geri adım Emptybarbleue  (3/3)
başarı:

https://eflatun.yetkin-forum.com

İçki timi kararında geri adım Empty Geri: İçki timi kararında geri adım

Mesaj tarafından YaKaMoZ Salı Eyl. 09 2008, 16:35

Smile zor biraz o .. içmeyen mi varr
YaKaMoZ
YaKaMoZ
Moderatör
Moderatör

çin astrolojisi : At
tutuğu+takım : İçki timi kararında geri adım 3cfc6cbe9b5f994873e98f5d8805462f
ruh+hali : İçki timi kararında geri adım Seytan10

karakter
seviye:
İçki timi kararında geri adım Imgleft0/0İçki timi kararında geri adım Emptybarbleue  (0/0)
güçlülük:
İçki timi kararında geri adım Imgleft0/0İçki timi kararında geri adım Emptybarbleue  (0/0)
başarı:

- Similar topics