Felatun
Kewell Milan'a neden gitmedi? 3gvl9ep2
Kewell Milan'a neden gitmedi? Uyeols10

Join the forum, it's quick and easy

Felatun
Kewell Milan'a neden gitmedi? 3gvl9ep2
Kewell Milan'a neden gitmedi? Uyeols10
Felatun
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kewell Milan'a neden gitmedi?

2 posters

Kewell Milan'a neden gitmedi? Empty Kewell Milan'a neden gitmedi?

Mesaj tarafından YaKaMoZ Salı Eyl. 09 2008, 19:49

Avustralya Milli Takımı ile 2010 Dünya Kupası grup eleme maçlarına katılan Galatasaraylı oyuncu Harry Kewell, ülkesinde yayınlanan The Sun - Herald gazetesine konuştu.

Avustralya Milli Takımı ile 2010 Dünya Kupası grup eleme maçlarına katılan Kewell'ın röportajı "Türk Lokumu" başlığı ile yayınlandı.

Yazıda, Harry Kewell'ın Galatasaray'a gelerek sadece yeni bir sayfa açmadığı, adeta bir kitabı baştan yazmaya başladığı vurgulanırken, oyuncunun “Eğer bu bir kitapsa son beş yılı mühürlenmeli. Aslında hikaye Leeds'ten doğrudan Galatasaray'a transferime atlar gibi olmalı” açıklamasına yer verildi.

Galatasaray'ın yıldızı Harry Kewell, milli maç için gittiği ülkesi Avustralya'da İstanbul ve Galatasaray'a övgü yağdırarak, "Son 5 yılı unutmak istiyorum. Çünkü futbol oynamaktan yeniden keyif alıyorum" dedi..

Gazete, Kewell'ın Türkiye'nin gönüllü turizm elçisi gibi davrandığını da belirterek oyuncunun İstanbul'la ilgili şu yorumlarına yer verdi:

"İNSANLAR VE KULÜBÜM FANTASTİK"
"İstanbul muhteşem bir şehir. İnsanlar ve kulübüm fantastik. İhtiyacınız olan her şey burada var. Yemekler olağanüstü. Araba kullanmak çılgınca. İstanbul insanın gözünü açıyor. Bütün şehir heyecan verici. Buraya gelirken bana 'Aa, emin misin?' dediler. Şimdi İstanbul'u tanıyan tanımayan herkese buraya gelmesini söylüyorum." Kewell her köşede karşısına çıkan Galatasaray-Fenerbahçe derbisinin, Liverpool-Everton rekabetinden bile büyük olduğunu anlattı. Sadece bu derbide değil tüm maçlarda oynamak istediğini söyleyen Kewell, "25 gol atarım, onu yaparım, bunu yaparım' dememi istediğinizi biliyorum. Ama bunlar eskimiş klişeler ve ben bunun yerine sıkıcı gelen bir şey söyleyeceğim: Futbol oynamaktan yeniden keyif alıyorum" şeklinde konuştu.

Röportajda, Kewell'ın milli takımdan arkadaşı Lucas Neill'in görüşüne de yer verildi. “Onun için çok mutluyum” diyen Neill, “Onun ne kadar iyi bir futbolcu olduğunu biliyoruz. Ama bunu bize değilse de bazılarına hatırlatması gerek. Çok talihsiz zamanlar geçirdi ama iddiaya girerim bu sezon patlayacak” şeklinde konuştu.

ROMA VE MİLAN İSTEMİŞTİ AMA...
Kewell'ın transfer öyküsünü de kaleme alan Matthew Hall, Avustralyalı yıldızın Premiere Lig'den, İspanya'ya Roma'dan Milan'a kadar sayısız talibi olduğunu ama sakatlık riski nedeniyle kendisine hep şartlı mukaveleler önerildiğini yazdı. Kewell da buna karşılık şunları söyledi: “İlk günden beri ısrarcı olan Galatasaray benim için hep öncelikliydi. Galatasaray gibi bir kulüp bana ‘Evet haydi!' dedi”.

Kewell ayrıca, “Günaydın”, “Nasılsınız”dan başlayarak Türkçe öğrendiğini, dinin çok ciddiye alındığı farklı bir kültürle tanıştığını ve her köşede karşısına çıkan Galatasaray – Fenerbahçe derbisinin de Liverpool – Everton rekabetinden bile büyük olduğunu anlattı.

'KRAMPONLARINI KONUŞTURUYOR'
Kewell'İn röportajını veren gazete, yıldız oyuncunun Süper Kupa'da maça girer girmez Kayserispor'a attığı gol sonrası 10 bin formasının satıldığını hatırlatarak, "Çünkü artık kramponlarını konuşturuyor" ifadesini kullandı.
YaKaMoZ
YaKaMoZ
Moderatör
Moderatör

çin astrolojisi : At
tutuğu+takım : Kewell Milan'a neden gitmedi? 3cfc6cbe9b5f994873e98f5d8805462f
ruh+hali : Kewell Milan'a neden gitmedi? Seytan10

karakter
seviye:
Kewell Milan'a neden gitmedi? Imgleft0/0Kewell Milan'a neden gitmedi? Emptybarbleue  (0/0)
güçlülük:
Kewell Milan'a neden gitmedi? Imgleft0/0Kewell Milan'a neden gitmedi? Emptybarbleue  (0/0)
başarı:
Kewell Milan'a neden gitmedi? Imgleft3/3Kewell Milan'a neden gitmedi? Emptybarbleue  (3/3)

Kewell Milan'a neden gitmedi? Empty Geri: Kewell Milan'a neden gitmedi?

Mesaj tarafından efLatun Çarş. Eyl. 10 2008, 12:54

vayy be yakışır sana gs Very Happy
efLatun
efLatun
FeLaTuN
FeLaTuN

çin astrolojisi : Kedi
tutuğu+takım : Kewell Milan'a neden gitmedi? 3cfc6cbe9b5f994873e98f5d8805462f
ruh+hali : Kewell Milan'a neden gitmedi? Acili10

karakter
seviye:
Kewell Milan'a neden gitmedi? Imgleft3/3Kewell Milan'a neden gitmedi? Emptybarbleue  (3/3)
güçlülük:
başarı:

https://eflatun.yetkin-forum.com

- Similar topics