Felatun
MEHMET CANSUN'DAN İLGİNÇ AÇIKLAMALAR!.. 3gvl9ep2
MEHMET CANSUN'DAN İLGİNÇ AÇIKLAMALAR!.. Uyeols10

Join the forum, it's quick and easy

Felatun
MEHMET CANSUN'DAN İLGİNÇ AÇIKLAMALAR!.. 3gvl9ep2
MEHMET CANSUN'DAN İLGİNÇ AÇIKLAMALAR!.. Uyeols10
Felatun
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MEHMET CANSUN'DAN İLGİNÇ AÇIKLAMALAR!..

MEHMET CANSUN'DAN İLGİNÇ AÇIKLAMALAR!.. Empty MEHMET CANSUN'DAN İLGİNÇ AÇIKLAMALAR!..

Mesaj tarafından aGaH C.tesi Ara. 06 2008, 13:34

Galatasaray eski Başkanı Mehmet Cansun, Lig TV’de yayınlanan Futbol Gündemi programına konuk oldu.

İşte Cansun’un açıklamalarından derlediklerimiz!..

- G.SARAY UEFA KUPASI ALDIĞI GÜN SENEGAL'DE 1 GÜN TATİL EDİLMİŞ -

Galatasaray’a kırgınlığım yok. 8 ay başkanlık yaptım, daha fazla da yapmak isterdim. Özhan ağabeyin benim mantaliteme karşı bir yönetim anlayışı vardı. O nedenle yönetime girmedim. Sportif anlamda Özhan Canaydın’ı başarılı bulmadım. G.Saray sportif başarısını 4 yıl daha sürdürseydi bugün dünyanın en büyük takımları arasında olurdu. Bir çok badireye rağmen 2001’de çeyrek finale çıkmıştık. Orada bir ivmeyi yakalamıştık. O sistemin devam etmesi lazımdı. Devlet Bahçeli’den ödül parasını almak Çin Konsolosu’nun bana getirdiği fotoğrafları gösterdim. G.Saray’ın Süper Kupa’yı almasından sonra Çin’de 150-200 bin kişi yürüyüş yaptı. Çin Konsolosu’nun bana söylediği Çin’de bizim nüfusumuzun iki katı kadar Türk yaşadığı. G.Saray UEFA Kupası’nı aldığı zaman Senegal’de 1 gün tatil ilan edilmiş. Fransa’nın sömürgesi olması ve yıllarca ezilmiş olmalarından dolayı bir Türk takımının Avrupa’da kupa alması onları bile sevindirdi. Ölmeden iki Türk takımını Şampiyonlar Ligi finalinde göreceğim inşallah.

- FENERBAHÇE BENCE SPORTİF BİR AŞAMA YAPAMADI -

Fenerbahçe bence sportif bir aşama yapmadı. F.Bahçe mali ve tesisleşme konularında aşama yaptı. Aziz Bey’in en büyük başarısı bu. Maddi olarak da iyi noktalara geldi F.Bahçe. F.Bahçe’yi kıskanmadım bu başarılarından dolayı. Bir tek Süleyman Seba’yı kıskanmıştım. Kendisi Beşiktaş’ın Akaretler’deki kulelerini gezdirmek için beni çağırdı ve gezdikten sonra “Süleyman ağabey seni kıskandım’ demiştim. Ama bu kötü anlamda bir kıskanma değildi. Ben de G.Saray için böyle tesisler inşa edebilsem diye düşündüm.

- TARAFTARLARIN KULÜBE ÜYE OLMASINI İSTERİM -

Ben kulüplerde bütün taraftarların o kulübe üye olmasını isterim. Ben tutucu değilim. G.Saray’ın bunu en iyi yapması lazım geldiğini düşünüyorum. Eskiden fazla G.Saraylı yoktu ama Avrupa’daki başarılar ve Metin Oktay ve Turgay Şeren gibi isimlerin olmasının yanı sıra insanlar özendiler G.Saray Yönetimi’ne ve G.Saraylı oldular.

Biz bir değişim geçirmeliyiz. 2001’de sopayla değiştik. Rahmetli Sabancı ‘Ben 1 gecede servetimin yarısını kaybettim’ dedi. Suyun ters yönünde ilerlemeye çalışıyoruz. Halbuki ters tarafa gitsek bu üç takımımız çok büyük kulüpler olacaklar dünya çapında.

- FENERBAHÇE'NİN TRİBÜNLERE HARCADIĞI PARAYI BİZ İSKİ'YE VE İTFAİYE'YE VERDİK -

Seyrantepe konusunda Adnan Polat’ı da Özhan Canaydın’ı da başarılı buluyorum. Yıllardır uğraşıyoruz bu konuda. Biz F.Bahçe’nin tribünleri yapma parası kadar parayı itfaiye ve İSKİ’ye verdik. İnsanlara biraz daha medeni bir yer verdiğiniz zaman insanların da hareketleri medenileşiyor. İnsanları taşa oturtursan taş devri insanı gibi davranır.

- ALT YAPI İLE İLGİLİ KENDİMİZİ SORGULAMAMIZ LAZIM -

Almanya, Fransa ve Hollanda’da bir dolu Türk futbolcu oynuyor. Bizim kendimizi sorgulamamız lazım. Biz alt yapıda nerede hata yaptık? Genç milli takımlarımızın başarılı var ancak a takıma geldiklerinde bu çocuklar neden kayboluyor. Demek ki arada biz bir şeyleri kaçırıyoruz.

- GALATASARAY'DAKİ BAŞKANLARIN YÜZDE 99'U ÇOK BAŞARILI -

G.Saray’da benden başarılı çok başkan var. G.Saray’daki başkanların yüzde 99’u çok başarılı. Al Yalman, Faruk Süren ve Suphi Batur’un örnek aldığım yönleri var. Bu insanların hepsi kendi sektöründe bir değer. Bana göre G.Saray’ı bu kadar büyük bir taraftar kitlesine ulaştıran bu isimlerdir.

- LUCESCU'NUN GÖNDERİLMESİ YÜZDE YÜZ HATAYDI -

Lucescu benim dönemimde geldi ama ben getirmedim. Ali Dürüst’ün Lucescu’nun gelmesinde büyük payı var. Lucescu’nun gönderilmesi yüzde yüz hatalı. Fatih Terim’in eline verdikleri kadro çok iyi bir kadro olmalıdır!.. O zaman maddi durum o kadar iyi değildi. Lucescu yıldız oyuncularla çalışmayı pek sevmiyordu. G.Saray o dönem stadını bitirip, en az 2 sene daha Lucescu ile devam etmeliydi. Borçlar da sıfırlandıktan sonra Fatih Terim gelmeliydi. Ama herkesin bir yoğurt yiyiş şekli var.

- BAROS VE KEWELL'DAN ŞU ANDA KEYİF ALMIYORUM -

Baros ve Kewell’dan ilk geldiklerinde keyif alıyordum ama şu anda almıyorum. Çocuklar sağ olsunlar yürüyerek oynuyorlar. Geçen sene şampiyon olduklarında Çin Ordusu gibi saldırıyorlardı. Takımın başında hoca yoktu, yabancı oyuncu yoktu.

Hakan Şükür, Hakan Ünsal, Ergün, Arif gibi isimler G.Saray’a çok büyük hizmetler verdiler. Karşılığını da aldılar. Gönül birlikteliğini kurduğunuz zaman başarı gelir.

- FENERBAHÇE YENİLGİLERİ BENİ ÇOK RAHATSIZ EDİYOR -

Fenerbahçe yenilgileri beni tabii ki rahatsız ediyor. Burada artık taraftar da rahatsız olmaya başladılar. Bir arkadaşım ‘Real Madrid’i G.Saray’ın yenmesi beni ilgilendirmiyor’ diyor. ‘Ben Fenerbahçe’yi yenmek istiyorum. Çünkü benim mahallemde Real Madridli yok, Fenerbahçeliler var’ diyor. Bu psikolojik bir şey. Hakikaten kısmet de yanında olmuyor G.Saray’ın. Güiza’nın kaçırdığı gol dışında her gelen top G.Saray aleyhine gol olarak yazıldı.

- SÜLEYMAN SEBA'YA BÜYÜK SAYGIM VARDIR -

Süleyman Seba’ya büyük saygım vardır. Süleyman ağabey G.Saray Lisesi’nde okumuş ve daha sonra Kabataş Lisesi’ne geçmiştir. Bizim Süleyman ağabey ile olan ilişkimizde benim saygım, onun da bana sevgisi olması gayet doğal. Serdar Başkan uçuk kaçık işler yapıyordu o dönem ve Süleyman ağabeyi kızdırıyordu bu olaylar ve benim için ‘G.Saray’da yöneticiliğe soyunmasın Beşiktaş’a gelecekte başkan olsun’ demiş.

- FARUK SÜREN 11 SENE BAYAN BASKETBOL TAKIMININ PARASINI KENDİ VERDİ -

Faruk Süren 11 sene G.Saray Bayan Basketbol Takımı’nı şampiyon yaptı ve bütün parasını kendisi verdi. Yönetimler de kendisi yokken bunu yapıyor. Alp Yalman da futbolla yatıp futbolla kalkmış bir insan. Onlar futbolun içinde olmalı.

- JARDEL'DE 11 MİLYON DOLAR ZARAR ETTİK -

16 milyon dolar verdik Jardel’e. 5 milyon dolara da sattık. 11 milyon dolar zarar ettik. G.Saray’ın tarihinin en büyük gelirini aldık Ali Sami Yen’den. 12 milyon dolar gelir elde ettik. 15 milyon dolar Şampiyonlar Ligi’nden. 6.5 milyon dolar devletten Süper Kupa ödülünü aldık. Jardel Şampiyonlar Ligi ve Süper Kupa’da attığı gollerle zararını kapattı zaten.

Perez 400 bin dolar, Victoria 100 bin dolar, Fleurqin 700 bin dolar, Radu ise 15 bin dolar alıyordu. Radu, Samsun’da gol attı şampiyon olduk. Şampiyonlar Ligi’nde Radu’nun golüyle turu geçtik.

- SAKATLIKLARIN ŞANSSIZLIKLA İLGİSİ YOK -

Bir takımın 14 oyuncusunun sakat olduğunu gördünüz mü? Bunun şanssızlık ilgisi yok. Ya çocuklar kendine bakmıyor ya da sağlık ekibinde sorun var. Bunun sebebini bilemem ama bunun bir sebebi olmalı.

- SAKATLIKLARLA BİR ANLAYANIN İLGİLENMESİ LAZIM -

Antrenmanda Hasan’ın o şekilde sakatlanması normal değil. Ne oldu da çocuk bu şekilde sakatlandı? Serkan Çalık’a bakıyorsunuz, o da öyle. Deivid’in bacağı kırıldı ve 3 ayda döndü. Eşimin annesi 83 yaşında. Düştü ve omuz kemiği kırıldı, 15 parçaya ayrıldı. Burhan hoca ameliyat etti ve şimdi düzeldi. Ama bakıyorsunuz bizim Uğur 1 senedir sakat. Kanseri yeniyorlar bir senede. Bir anlayanın bu işe bir çözüm bulması lazım. Herkes Skibbe’ye kızıyor ama adamın eline gelen kadronun yarısı yok.

- RIBERY'NIN BONSERVİSİ TAKSİTLENDİRİLEBİLİRDİ -

Ribery son derece iyi bir oyuncuydu ve alındığı bonservis bedelinin taksitlendirilme hakkı vardı. Biz o parayı zamanından önce ödemişiz ama adamın 150 bin dolarını ödememişiz. Burada futbolcunun da kötü niyeti var. Ortada bir tezgah var.

- BU SENE BEKLENTİLER ÇOK YÜKSEK -

G.Saray geçen sene beklemediği bir şekilde şampiyon oldu ama ondan sonra bu sene kurulan kadronun iyi olması beklentileri yükseltti. Steau Bükreş bizi evirdi çevirdi yendi. Kadro doğru insanlardan oluşmuş bir kadro oysa ki..

- BEN OLSAM SKIBBE'Yİ DEVRE ARASINDA GÖNDERMEM -

Ben olsam Skibbe’yi devre arasında göndermem. Skibbe yumuşak bir hoca. Lucescu da öyleydi. Bizim hocamız bu kadar yumuşaksa eğer görev bizim yönetimimizdeki genç arkadaşlara düşüyor. Onlar el birliğiyle zapt-ı rapta alacaklar!..

- GALATASARAY'IN ŞAMPİYONLUKTAKİ EN BÜYÜK RAKİBİ BEŞİKTAŞ -

Bana göre G.Saray’ın şampiyonluktaki en büyük rakibi Beşiktaş. Mustafa Denizli’yi takımın başına getirmeleri bence çok doğru bir karar.
aGaH
aGaH
eflatun+giris
eflatun+giris

Erkek
çin astrolojisi : Kaplan
tutuğu+takım : MEHMET CANSUN'DAN İLGİNÇ AÇIKLAMALAR!.. 5ae02d2e4544801f0825b8425cf11013

karakter
seviye:
MEHMET CANSUN'DAN İLGİNÇ AÇIKLAMALAR!.. Imgleft0/0MEHMET CANSUN'DAN İLGİNÇ AÇIKLAMALAR!.. Emptybarbleue  (0/0)
güçlülük:
MEHMET CANSUN'DAN İLGİNÇ AÇIKLAMALAR!.. Imgleft0/0MEHMET CANSUN'DAN İLGİNÇ AÇIKLAMALAR!.. Emptybarbleue  (0/0)
başarı:
MEHMET CANSUN'DAN İLGİNÇ AÇIKLAMALAR!.. Imgleft3/3MEHMET CANSUN'DAN İLGİNÇ AÇIKLAMALAR!.. Emptybarbleue  (3/3)

- Similar topics